Aktualizacja Tesli wyłączy radar – o ile go macie

Tesla poprzez zdalną aktualizację stopniowo wyłączy radary w autach, które są w nie wyposażone. Całość systemu autopilota oparta będzie wyłącznie na kamerach, czyli systemie PureVision – tak jak zapowiadał wcześniej Elon Musk.

System PureVision został wprowadzony w 2021 r. Od maja 2021 r. bez radaru obchodzą się nowe modele 3 oraz Y dostarczane na amerykańki rynek. Zaś w lutym 2022 r. zaprzestano montowania radarów w nowych modelach S oraz X. W kwietniu tego roku pojawiły się pogłoski, że również modele 3 i Y wysyłane do Europy z Chin też produkowane są bez radarów.

źródło: Notateslaapp.com – opis do najnowszej aktualizacji Tesli v. 2022.20.9

Update 2022.20.9 wyłączy radar?

Obecnie nota informacyjna do najnowszej aktualizacji Tesli v. 2022.20.9 zawiera zakładkę dotyczącą wyłączenia radaru w samochodach, które były w niego fabrycznie wyposażone. Wg portalu notateslaapp.com aktualizacja dotyczy również terytorium Polski. 

Oznacza to, że w samochodach, gdzie Tesla dezaktywuje radar autopilot i tempomat działać będą wyłącznie w oparciu o kamery. Prędkość maksymalna na tempomacie/autopilocie zostanie ograniczona do 140 km/h. 

To jak działa PureVision w modelu Y z Berlina sprawdzał Bjorn Nyland – nie był zachwycony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *