Kolejna sieć ładowarek z reklamami – ale prąd nie za darmo

Firma Pure City chce do końca 2023 r. otworzyć sieć 50 stacji ładowania z 55-calowymi ekranami reklamowymi. Ładowarki mają stanąć w centrach handlowych, przy supermarketach. Nie będą jednak bezpłatne.

Niedawno informowaliśmy tutaj o sieci darmowych ładowarek ChargeEuropa. Energia pobierana bez opłat przez użytkowników tej sieci finansowana jest z reklam wyświetlanych na dużych ekranach LED. W podobnym kierunku chce iść firma Pure City – Miejska Sieć Elektrostacji. Właśnie otrzymała od inwestora 4 mln zł na start działalności i do końca 2023 r. zamierza postawić w dużych miastach około 50 urządzeń. Rok później stacji ma być już 500, co kosztować ma 70-80 mln zł.

Z reklamami, ale nie za darmo

Takie ładowarki-słupy reklamowe mają być filarem rentowności firmy, a sprzedaż prądu tylko dodatkiem. Według Wojciecha Bieńkowskiego, prezesa firmy Pure City, cytowanego przez agencję ISBNews, zarabianie na płatnych publicznych ładowarkach to w Polsce trudny biznes. Sprzedaż reklam przez Pure City rozpocznie się gdy w sieci będzie działać już około 60 stacji. Same urządzenia mają być budowane w Polsce, a prąd dostarczany przez ładowarki pochodzić ma z zielonych źródeł

(źródło: ISBnews)

Zdjęcie otwierające: Freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *