Wasze Modele Y już w Warszawie. Chińskie lepsze

Jeżeli zamówiliście Teslę Model Y i spodziewacie się dostawy we wrześniu, to najpewniej niebawem otrzymacie zaproszenia po odbiór. Na placu w salonie Tesli w Ząbkach naliczyliśmy około 70 sztuk modelu “Y”. 

Na parkingu Tesli w Warszawskim salonie zrobiło się tloczno. Tak tłoczno, że nie bardzo jest gdzie przyjmować samochody do serwisu. Na placu stoją głównie białe i czarne Modele Y Performance (wnosimy po felgach Uberturbine), zdarzają się pojedyncze sztuki Long Range, granatowe, czerwone i białe. Jedyny szary eksponowany w salonie “igrek” miał wywieszkę “sprzedany”. Z numerów VIN samochodów udostępnionych wewnątrz salonu wynika, że czarne i białe wersje Performance przyjechały z Berlina, zaś Long Range dostarczono z Chin. Z informacji od pracowników wynika, że produkcja aut na sprzedaż w innych kolorach jeszcze w Berlinie nie ruszyła. I raczej nie wydarzy się to do końca tego roku.

Niemcy jeszcze nie dogoniły Chin

Bardzo pobieżny rzut oka na stojące obok siebie samochody z Berlina i Szanghaju pokazuje różnice pomiędzy nimi – na korzyść chińskich. Wersje Long Range (Chiny – MiC) zmontowane są bez zarzutu, podczas gdy na Performance (Niemcy – MiG)  zdarzają się niedoskonałości. Dostrzegliśmy lekko odstający zderzak po montażu, odciśnięte mocowanie czujnika parkowania od wewnętrznej strony zderzaka – to widać gołym okiem (próbujemy to pokazać na zdjęciach poniżej). Także grubość lakieru na chińskich autach wygląda na lepszą (na oko – nie mieliśmy miernika do pomiaru grubości). Daje się to zauważyć na pokryciu zgrzewów i połączeń blach pod pokrywą bagażnika. Same połączenia i zagięcia blach także są wykonane lepiej w chińskim aucie. 

Wnętrza aut z Chin i Niemiec na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia. Bliższe przyjrzenie się i dotyk dają wrażenie nieco innej faktury materiałów na podłodze auta, wykładzinie bagażnika i składanej “rolecie” bagażnika. Znów na niewielką korzyść Chin.

Model S Plaid – najwcześniej w listopadzie, ale nie do jazd testowych

Pracownicy warszawskiego salonu informują również klientów, że pierwsze samochody S Plaid pojawią się w Polsce najpewniej na przełomie listopada i grudnia. Będą to jednak samochody klientów i pojazdy “wystawowe” do obejrzenia w salonie. Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się auto, które będzie można zarejestrować na potrzeby jazd testowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *